Превентивни прегледи 16.06.2024.

Поводом наставка акције организовања бесплатних превентивних прегледа коју је покренуло Министарство здравља Републике Србије, а у циљу ране дијагностике и промоције превенције, у недељу, дана 16.06.2024. године, у периоду од 08.00 до 17.00 часова Општа болница „Др Радивој Симоновић“ Сомбор, улица Војвођанска 75, организује следеће превентивнe прегледе:

ЗА ОДРАСЛЕ:

• МЕРЕЊЕ КРВНОГ ПРИТИСКА И ПУЛСА
  • УЛТРАЗВУЧНИ ПРЕГЛЕД АБДОМЕНА И МАЛЕ КАРЛИЦЕ
  • ДЕРМАТОЛОШКИ ПРЕГЛЕД МЛАДЕЖА
  • ЛАБОРАТОРИЈА – ОДРЕЂИВАЊЕ КОМПЛЕТНЕ КРВНЕ СЛИКЕ, ШЕЋЕРА У КРВИ И ТУМОР МАРКЕРА (CEA, Ca 19-9, APF – Аlfa Fetoprotein

ЗА ДЕЦУ :

• ПРЕГЛЕД ПЕДИЈАТРА, А ПО ПОТРЕБИ И ПРЕГЛЕДИ ДРУГИХ СПЕЦИЈАЛИСТА: ФИЗИЈАТРА, ОФТАЛМОЛОГА, ОРЛ И ДЕРМАТОЛОГА
  • ОДРЕЂИВАЊЕ ШЕЋЕРА У КРВИ ПО ЖЕЉИ РОДИТЕЉА.

Сви наведени превентивни прегледи (изузев ултазвучног прегледа абдомена и мале карлице) обављаће се у згради Специјалистичких амбуланти, улица Војвођанска 75.

Ултразвучни преглед абдомена и мале карлице обављаће се у Служби за радиолошку дијагностику, у приземљу зграде Хируршког блока Опште болнице “Др Радивој Симоновић“ Сомбор.

Сви пацијенти код којих се уоче неправилности приликом прегледа или у резултатима, биће упућивани на даљу дијагностику и прегледе већ у току наредне недеље

Превентивне прегледе (без заказивања и упута) могу обавити сви заинтересовани грађани, без обзира да ли имају или немају регулисано здравствено осигурање.