Превентивни прегледи, недеља 14.07.2024.

Поводом наставка акције организовања бесплатних превентивних прегледа коју је покренуло Министарство здравља Републике Србије, а у циљу ране дијагностике и промоције превенције, у недељу, дана 14.07.2024. године, у периоду од 08.00 до 17.00 часова Општа болница „Др Радивој Симоновић“ Сомбор, улица Војвођанска 75, организује следеће превентивнe прегледе:

• КАРДИОЛОШКИ ПРЕГЛЕД (ЕКГ, мерење арт. крвног притиска и пулса)
  • ЛАБОРАТОРИЈА (крвна слика, одређивање нивоа шећера у крви)
  • УЛТРАЗВУЧНИ ПРЕГЛЕД ШТИТНЕ ЖЛЕЗДЕ
  • ПРЕГЛЕД СПЕЦИЈАЛИСТЕ (ендокринолога у случају да је ултразвучни налаз штитне жлезде показао патолошке промене).

Сви наведени превентивни прегледи обављаће се у Oдсеку ендокринолошких амбуланти Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор, улаз из улице Солунских бораца.

Сви пацијенти код којих се уоче неправилности приликом прегледа или у резултатима, биће упућивани на даљу дијагностику и прегледе већ у току наредне недеље.

Превентивне прегледе (без заказивања и упута) могу обавити сви заинтересовани грађани, без обзира да ли имају или немају регулисано здравствено осигурање.