ПРЕВЕНТИВНИ ПРЕГЛЕДИ, НЕДЕЉА 08.09.2024.

Поводом наставка акције организовања бесплатних превентивних прегледа коју је покренуло Министарство здравља Републике Србије, а у циљу раног откривања и правовремене  дијагностике болести, у недељу, дана 08. септембра 2024. године, у периоду од 08.00 до 17.00 часова Општа болница „Др Радивој Симоновић“ Сомбор, улица Војвођанска 75, организује следеће превентивнe прегледе:
ЗА ОДРАСЛЕ:
 – ИНТЕРНИСТИЧКИ ПРЕГЛЕД (ЕКГ, мерење крвног притиска), ако постоји потреба пацијент ће бити упућен на РТГ плућа
 – УЛТРАЗВУЧНИ ПРЕГЛЕД АБДОМЕНА
 – ЛАБОРАТОРИЈА (комплетна крвна слика, одређивање нивоа шећера у крви)
 – ОДРЕЂИВАЊЕ ТУМОР МАРКЕРА ЗА ЖЕНЕ И МУШКАРЦЕ (CEA,CA 19-9, APF – Alpha Fetoprotein).

ЗА ДЕЦУ:
 – ПЕДИЈАТРИЈСКИ ПРЕГЛЕДИ ДЕЦЕ ПО СИСТЕМИМА
 – ЛАБОРАТОРИЈА (одређивање комплетне крвне слике и урина по жељи родитеља) и уколико има потребе упућиваће се на допунске прегледе.

Сви наведени превентивни прегледи за одрасле обављаће се у Oдсеку ендокринолошких амбуланти Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор, улаз из улице Солунских бораца.

Сви наведени превентивни прегледи за децу обављаће се у згради Специјалистичких амбуланти Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор на другом спрату, улаз из Војвођанске улице 75.

Сви пацијенти код којих се уоче неправилности приликом прегледа или у резултатима, биће упућивани на даљу дијагностику и прегледе већ у току наредне недеље.

Превентивне прегледе (без заказивања и упута) могу обавити сви заинтересовани грађани, без обзира да ли имају или немају регулисано здравствено осигурање.