Реализовани превентивни прегледи у Општој болници у Сомбору 06.10.2024.

У недељу, 06. октобра 2024. године у оквиру акције Министарства здравља РС, у периоду од 8 до 17 часова, у Општој болници „Др Радивој Симоновић“ Сомбор организовани су превентивни прегледи.

Сви грађани, и они без здравственог осигурања, били су у прилици да без заказивања и упута обаве: лабораторијске прегледе (комплетна крвна слика, шећер у крви – Гликозилирани хемоглобин А1c (HbA1c) дијагностика/ контрола дијабетеса као и туморски маркери: CEA, CA 19-9, Alfa fetoprotein AFP, PSA), кардиолошке прегледе и уролошке прегледе за жене и мушкарце.

Том приликом, у нашој установи, прегледано је укупно 150 пацијенатa и урађено је: 133 лабораторијских испитивања, 45 кардиолошких прегледа, 24 интернистичка прегледа и 60 уролошких прегледа.

И овога пута, сви пацијенти код којих је уочена неправилност приликом прегледа или у резултатима, одмах су упућивани на даљу дијагностику. Од укупног броја прегледаних пацијената, 25 је упућено на додатна испитивања.